איתן ראשי > זכויות יוצרים 

פרק זכויות היוצרים הינו חלק בלתי נפרד ומשלים לתנאי השימוש. למידע נוסף יש לעיין בפרק זה.

מבוא

לפי דיני זכויות היוצרים התקפים בישראל, ועל פי אמנות בין-לאומיות, זכויות היוצרים בפרסומי איתן, כולל אלו המתפרסמים בשירות זה, שייכות למערכת המידע האקדמית איתן (ע.ר.). זכויות יוצרים אלו חולשות, בין השאר, על טקסט, תמונות, איורים, מפות, קטעי צליל, קטעי וידיאו, גרפיקה ויישומי תוכנה ( להלן: החומר המוגן), אלא אם כן נקבע באופן מפורש כי זכויות היוצרים בחומר המוגן שייכות לגורם אחר.

השם מערכת המידע האקדמית איתן, סימני איתן (eitan.edu, eitan.tv וכול סימן אחר המופיע כקשור לאיתן), איתן בהקשר של פורטל מידע, אתרוג, דרכונט לרבות לוגו דרכונט,בראשית בהקשר של אתר אינטרנט למחשבים וחינוך מתוקשב, הינם רכוש וסימני שירות של מערכת המידע האקדמית איתן מתוקף אחזקתם והמצאתם.   אין להשתמש בשום חלק או מקצת משמות וסימנים אלו ללא קבלת אישור בכתב מאת מערכת המידע האקדמית איתן.

המשתמש רשאי לעשות "שימוש הוגן" בחומר המוגן, לפי הכללים הקבועים בדין.
שימוש הוגן כולל ציטוט סביר מתוך החומר המוגן.
המצטט כאמור חייב לציין את המקור לציטוט, בין אם הוא איתן ובין אם הוא גורם אחר. אסור למשתמש לעשות בחומר המוגן כל סילוף, פגימה או שינוי אחר, או כל פעולה שיש בה משום הפחתת ערך ביחס לחומר המוגן, העלולה לפגוע בכבודו או בשמו של בעל זכויות היוצרים בו.
בכפוף לדיני זכויות יוצרים, אסור למשתמש להעתיק, להפיץ מחדש, לשדר מחדש או לפרסם חומר מוגן, ללא הסכמה מראש ובכתב מאת איתן או מי מטעמו.

בחלק מאתרי המידע באיתן מבוצע שימוש ביצירות מוזיקליות לצרכי הדגמה.   הזכויות במקרים אלו שייכות לבעל הזכויות המקורי ומובאות בהתאם לאישור אקו"מ.

 

המשתמש באתר מתחייב:

לא להעתיק ו/או להפיץ מחדש חלקים כלשהם מהאתר, אלא לאחר קבלת אישור מראש ובכתב מאיתן (כולל דוא"ל).

לא לשלוח ו/או להתקין ו/או להעביר לאתר ו/או באמצעותו מידע פוגע ו/או גנוב ו/או מידע שהעברתו אינה עולה בקנה אחד עם תקנת הציבור ו/או מהווה עבירה על החוק, לרבות הפרה ו/או פגיעה בזכויות יוצרים, סימני מסחרי, הגנת הפרטיות, איסור לשון הרע.

כי כל שימוש, "הורדה" או הדפסה של תכנים מהאתר תעשה לשימוש אישי בלבד ובהתאם להוראות הספציפיות המופיעות בכל דף ודף מדפי האתר. על אף האמור לעיל, מותרת "הורדה" או הדפסה של עותקים מהמידע כאשר הדבר נדרש לצרכים לימודיים או מחקריים ובלבד שיתקיימו התנאים הבאים:

  • על כל אחד מהעותקים יצויין "כל הזכויות שמורות לעמותת מערכת המידע האקדמית איתן
  • לא יבוצע כל שינוי או עיבוד של המידע.
  • המידע לא יאוחסן באתרים אחרים ברשת האינטרנט.

משתמשים המורשים ליצור תוכן, לכתוב תגובות, להעלות תכנים לאתר, מיודעים בזאת כי קיים רישום אחר מי כתב ומי העלה את התוכן (בין אם באמצעות זיהוי משתמש ברשתות תקשורת, כתובת IP או מערכת דרכונט).   מעקב זה הינו טבעי ומבוצע בכל  מערכות המידע בעולם ומשמש לצרכי אבטחה והרתעה.  המשתמשים מתחייבים בזאת לא לעשות כל שימוש בתוכן המוגן בזכויות יוצרים ללא אישור מאת בעל הזכויות, בכתב בלבד תוך ציון בגוף התוכן את נותן ההרשאה וקישור לתוכן המקורי.   בכל מקרה על המשתמשים לנהוג על פי כללי האתיקה והחוק המתחייבים במקרים של שימוש בזכויות יוצרים.   איתן לא תישא בכל אחריות לשימוש בלתי מורשה על ידי מי ממשתמשיה.

 

זכויות יוצרים מוגנים בשימוש אתרי איתן

מערכת המידע האקדמית איתן, בהיותה תשתית ליצירת תכנים על ידי מאות ואלפי אנשים, אינה יכולה לפקח באופן הדוק אחר שימוש ופרסום תכנים אשר מוגנים בזכויות יוצרים של אחרים ואינה יכולה לשאת באחריות על כל פגיעה שכזאת מצד משתמשיה אשר הם האחראים והנושאים בכל נזק שיגרם לכל גורם כתוצאה מהפרת זכויות היוצרים.   בהיות איתן פורטל אקדמי ללא מטרות מסחריות, המיועד לקדם את היידע, אנו שואפים לתת קרדיט לכל בעל זכויות יוצרים ולבקש רשות טרם שימוש.   באם גורם כלשהוא מרגיש כי נפגע או כי זכויותיו על תוכן מפורסם לא צוינו, רשאי לפנות לאיתן בכתובת דוא"ל help@eitan.edu או באמצעות מערכת מס"ר  ולשטוח את טענותיות.   ואנו נעשה כל מאמץ כדי לפתור הסוגיה על הצד הטוב ביותר, אם בהוספת פרטי בעל זכויות היוצרים ואם בהורדת פרטי התוכן המפר לכאורה זכות היוצרים.

 

קישור לאתרי איתן

ניתנת בזאת הרשאה גורפת לקישור לכל אחד מאתרי איתן ולדפיו השונים, ללא כל צורך במתן אישור מראש מאת איתן.   עם זאת, יש לציין את המקור כאיתן ולקשר לדף הבית של איתן (ניתן לבחור בין האתר הישראלי בכתובת old.eitan.ac.il לבין האתר הבינלאומי בכתובת old.eitan.edu).   אנו נשמח באם ישולב לוגו איתן, ראו פרק סימנים מוגנים.

 חיפוש בערוץ  
 נושאי הערוץ  
אודות איתן
מצגות
עזרה ותמיכה באיתן
מייטיבים
טכנולוגיות
תנאי שימוש
הצהרת פרטיות
זכויות יוצרים
כללי התנהגות ברשת
סימנים מוגנים
יצירת קשר
 דרכונט 
גישה לאתר דרכונט
לא מחובר. להתחברות:
דוא"ל:
סיסמה:
שכחתי סיסמה  שכחתי סיסמה
משתמש חדש  משתמש חדש
 זכור אותי   כן   לא

 אתרים מומלצים 
קורס דיני מחשבים
פשיעה ברשת
קורס מידענות
מעל"ה - לימוד האינטרנט
האתר הישראלי לדיני זכויות יוצרים
דיני רשת
המועצה להשכלה גבוהה
משרד החינוך
מחב"א
איגוד האינטרנט הישראלי