איתן ראשי > אודות איתן 

איתן הינו ראשי תיבות של Educational Information Technologies Alliance Network. איתן הוקמה מתוך מטרה להרחיב ולהעשיר את המידע הקיים בעברית בנושאי מחשוב וטכנולוגיות מידע באינטרנט, בעיקר עבור סטודנטים, לאור החוסר הרב של מידע בעברית בתחומים אלו. עם הזמן פותחו באיתן מאות קורסים (ראו הספרייה הוירטואלית, בכתובת http://vlib.eitan.ac.il) על-ידי סטודנטים מאוניברסיטאות בר-אילן, תל-אביב, חיפה, הטכניון, המרכז הבין-תחומי הרצלייה ומכללת נתניה. יריעת הקורסים כללה גם מקצועות כמו מתמטיקה ופיזיקה, לקחים רבים נלמדו, והקורסים שופרו בהתמדה.  לאיתן גם פורטל ללימוד יסודות המחשב (http://www.start.k12.il) העתיד לכלול קורסים גם בתחומים אחרים וישמש חממה לימודית לבתי ספר יסודיים ותיכוניים.  איתן גם נכנסה מראשיתה לתחום פיתוח מערכות תוכן להקלת הנגישות והיכולת ליצירת תכנים חינוכיים (http://study.eitan.ac.il). במסגרת זו פותחו הרבה מערכות ניסיוניות במסגרת מעבדת איתן למערכות מידע (http://labs.eitan.ac.il), ונצבר יידע רב בתחום למידה מרחוק, שימושיות וניצול תשתיות האינטרנט לשיתופיות ויצירת תוכן, הידודיות, שימוש בחוזי, מבחנים, אמצעי המחשה רבים והשילוב המוצלח ביניהם.

איתן מראשיתה ראתה עצמה כבית תוכנה מקצועי אקדמאי, תוך שימוש במתודולוגיות פיתוח תוכנה המקובלות בתעשייה. דוגמאות ניתן לראות בפיתוח מערכת פספורט לצורך זיהוי יחידי (Single Sign-On), כאשר כל מערכות איתן עובדות באמצעותה, שימת דגש רב על איכות מוצרים state of the art, חווית משתמש, שימוש רב בטכנולוגיות רשת חדישות ומגוונות (PHP, .Net, Java, Ajax, SOA, MySQL)

השם איתן בעברית משמעותו יציב, חזק. האירוניה היא שהשם המקביל באנגלית הוא Ethan, שהוא הגיבור בסרט והסדרה "משימה בלתי אפשרית". כמוהו גם איתן ניצב, לא אחת, בפני אתגרים בלתי אפשריים, שעם הזמן ובעזרתם של רבים, נהפכו לאפשריות. איתן פועל משנת 2000 ומהווה עמותה אקדמית משנת 2004. הארגון הוקם על-ידי מר אודי הלר בהיותו סטודנט לתואר ראשון במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן, בהנחיה ולווי של ד"ר אריאל פרנק מהמחלקה. בהמשך הצטרפו אליה מר גיל וסטרייך (אז סטודנט במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בן-גוריון), יועץ טכנולוגי לאיתן, מר אלי חן (אז סטודנט במחלקה למדעי המחשב בבר-אילן), תוכניתן ראשי של איתן, ד"ר אלכסנדר קלימוב (אז דוקטורנט במדעי המחשב במכון וייצמן), יועץ מדעי, מנהל השרתים של איתן, ואחראי אבטחה. כמו כן שותפים בעמותה מר ירמי בנג'ו, מומחה לניהול פרויקטים, מר מיקי גל, מומחה למולטימדיה ויישומי מחשוב במערכות חינוך, ומר יוסי הראל, מנהל מגזר פיתוח, מחקר וחינוך בסאן מיקרוסיסטמס ישראל.

לאיתן יש 3 שרתים. הראשון הוא שרת מדגם Sun fire 480. שנתרם באדיבותה של חברת סאן מיקרוסיסטמס. השני הינו שרת ישן (http://www2.eitan.ac.il) המריץ Windows 2000 Server והפרויקטים בו מפותחים ב-ASP3.  השלישי הוא שרת חדש, דוט-נט, שנתרם באדיבותה של חברת מיקרוסופט ישראל (מגזר חינוך), התומכת רבות באיתן, ומשמש בין היתר גם כשרת חוזי על פי דרישה (לאיתן פורטל בתחום בכתובת http://old.eitan.tv המאפשר הקמת תחנות טלוויזיה וערוצים עבור מוסדות חינוך). שרת הסאן מתארח בחוות השרתים באדיבותה של חברת נטוויז'ין בחיפה, ושרת הדוט-נט (http://www3.eitan.ac.il) מתארח בחוות השרתים באדיבותה של אינטרנט זהב. אנו גם רוצים להודות לפלי פלד (הנמר), נשיא קבוצת אנשים ומחשבים, על עזרתו ותמיכתו הרבה בנו, לאורך כל הדרך, כולל איתור חברות שמוכנות לסייע לנו, וכמובן, התודה לכל אותם מאות סטודנטים שלאורך כל השנים פיתחו פרויקטים כה נפלאים לתועלת הציבור הרחב והשקיעו רבות מזמנם וכישרונם.

להקמה ותחזוקת מערכת כה מורכבת ורבת שרתים ושירותים, דרוש המון עזרה וסיוע. יש לנו המון דמיון, רצון ורעיונות בקנה שמחכים לעזרה לצורך מימוש והשגת יעדינו. אנו מקווים להמשיך את שיתוף הפעולה עם ארגונים, חברות ואנשים פרטיים אשר היו ויהיו מוכנים לתרום בכל צורה שהיא, על מנת שנצליח כולנו, ביחד, להוביל את החינוך והידע בישראל, למקום טוב יותר.

אנא אל תהססו ליצור עימנו קשר. אנו נשמח לקבל כול פניה, הצעה וכמובן תמיכה מוראלית וחומרית.

שלכם ולשירותכם תמיד, צוות איתן

 חיפוש בערוץ  
 נושאי הערוץ  
אודות איתן
מצגות
עזרה ותמיכה באיתן
מייטיבים
טכנולוגיות
תנאי שימוש
הצהרת פרטיות
זכויות יוצרים
כללי התנהגות ברשת
סימנים מוגנים
יצירת קשר
 דרכונט 
גישה לאתר דרכונט
לא מחובר. להתחברות:
דוא"ל:
סיסמה:
שכחתי סיסמה  שכחתי סיסמה
משתמש חדש  משתמש חדש
 זכור אותי   כן   לא

 אתרים מומלצים 
קורס דיני מחשבים
פשיעה ברשת
קורס מידענות
מעל"ה - לימוד האינטרנט
האתר הישראלי לדיני זכויות יוצרים
דיני רשת
המועצה להשכלה גבוהה
משרד החינוך
מחב"א
איגוד האינטרנט הישראלי