איתן ראשי > תמיכה באיתן 

הארגון של איתן, במרוצת 6 שנות פעילותו, יצר תכנים ומערכות רבות באמצעות מאות סטודנטים והשקעה עצומה, שכולה באה מהתנדבות ואמונה במטרה – קידום החינוך הטכנולוגי על-ידי יצירת מאגרי מידע איכותיים, הידודיים ומקצועיים בעברית, פיתוח מערכות וסביבות חינוכיות, והמצאה, תוך יצירתיות ומחשבה רבה, של טכנולוגיות אינטרנט חדישות בתחום הלמידה וחקר המרחב הווירטואלי הקרוי Web.

השקעה רבה זו אינה יכולה לבוא ללא תומכים ותורמים נדיבים וכמובן המתנדבים ומאות הסטודנטים, שתורמים מזמנם היקר ורואים באיתן ארגון עם היסטוריה של עשייה רבה ויום יומית. גוף כמו איתן, אם חפצים כי יתקדם, חייב להיות עצמאי, מקצועי ובעל משאבים ליצירת הרוח והתוכן הנחוץ, ובעל יכולת לתחזק את מערכותיו הענפות ע"י מפתחיו המקצועיים אשר תומכים בפיתוח הרב שנדרש, על בסיס יומי.

ייחודו של איתן נובע משמות המתחם האקדמאיים שלו (eitan.ac.il, eitan.edu), המעידים על השאיפה ליצור איכות וחדשנות, שילוב מיוחד של אנשים ומתודולוגיות מעולם התעשייה, חזון ארוך טווח ורחב אופקים יחד עם מצוינות אקדמאית. מעבדת איתן הינה הוכחה חיה לשילוב זה, שהביא לעולם הווירטואלי עשרות מחקרים, מאות אתרי לימוד בנושאים רבים המכוונים לאוכלוסיות בגילאים שונים ובעלי הכשרה שונה, ועשרות מערכות תוכנה בהן נעשה מאמץ לפתח משהו חדשני ונועז.

אין צורך להכביר במילים על חשיבות התקשוב בניהול חיי היום יום, במאה ה-21, על מעמדה של ישראל בתחום זה ומעמדה של מערכת ההשכלה מכיתה א' ועד התארים הגבוהים, וחברות היי-טק משלב המיזם ועד חברות ענק בינלאומיות. אין גם צורך להכביר במילים על פערי הידע הגדולים שנוצרו בין המעמדות השונים, על הפער הדיגיטלי ההולך וגדל, ועל היקף ההשקעות בחינוך הטכנולוגי בישראל, שלצערנו, אינו גדול דיו. חשיבות ביצוע המחקרים, בניית אתרי לימוד מתקדמים שיהיו לעזר לקהל רב, תוך שימוש במולטימדיה והידודיות, כל אלו דורשים הקצאת משאבים גדלה והולכת תוך פיתוח של מערכות ותשתיות חדשניות שיעמידו את ההשכלה בחזית הטכנולוגיה.

באיתן פותחו פרויקטים בעלי חשיבות ציבורית, החל ממאגרי מידע ממוחשבים, קורסי חוזי, מערכות יצירה והפצת תוכן, אירוח אתרים חינוכיים ומתן תשתיות מתקדמות על מנת שגופים חינוכיים יוכלו למנף עצמם באמצעות הידע והכלים שאיתן מעמיד לרשותם, וכמובן מחקרים המשלבים פיתוח ידע ופיתוח תוכנה מקצועיים תוך הכשרה של סטודנטים ותלמידים, שיהיו חוד החנית של ישראל בתחום הטכנולוגיה.

כגוף אקדמאי ציבורי, אנו זקוקים לתמיכה וסיוע מצידם של ארגונים, חברות ומתנדבים שיוכלו לסייע בידינו להתקדם ולממש את החזון:

  • אנו זקוקים לאנשים בעלי ידע בתחומי המדעים (ולא רק!) שיוכלו לתרום מאותו ידע רב-ערך למען הקהילה ולהשקיע ממרצם בפיתוח קורסים מתוקשבים על בסיס תשתיות מגוונות שיועמדו לרשותם, החל ממערכות תוכן אוטומטיות וכלה בגישה ותמיכה להקמת אתר משלהם  תוך שימוש במגוון שפות תכנות ומערכות הפעלה.
  • אנו זקוקים לארגונים ולחברות שיוכלו לממן פיתוח פרויקטים חדשניים וכן לחברות היי-טק שתוכלנה לסייע בציוד ותוכנה. 

כולנו תקווה למען עתיד טוב יותר למערכת ההשכלה בכללותה ולמען עתיד טוב יותר של שיתוף פעולה כדי להביא לפערים הולכים ומצטמצמים של ידע, למען עתיד שימור רמתה הגבוהה של ישראל בחזית הטכנולוגיה העולמית, ובהצגת חידושים, יוזמות ואנשי מקצוע שיוכלו להגיע מכל שכבות האוכלוסייה ומכל הישובים, ללא הבדלים בנתוני הפתיחה.

 חיפוש בערוץ  
 נושאי הערוץ  
אודות איתן
מצגות
עזרה ותמיכה באיתן
מייטיבים
טכנולוגיות
תנאי שימוש
הצהרת פרטיות
זכויות יוצרים
כללי התנהגות ברשת
סימנים מוגנים
יצירת קשר
 דרכונט 
גישה לאתר דרכונט
לא מחובר. להתחברות:
דוא"ל:
סיסמה:
שכחתי סיסמה  שכחתי סיסמה
משתמש חדש  משתמש חדש
 זכור אותי   כן   לא

 אתרים מומלצים 
קורס דיני מחשבים
פשיעה ברשת
קורס מידענות
מעל"ה - לימוד האינטרנט
האתר הישראלי לדיני זכויות יוצרים
דיני רשת
המועצה להשכלה גבוהה
משרד החינוך
מחב"א
איגוד האינטרנט הישראלי