איתן ראשי > ארוח אתרים 

שירות אירוח אתרים מיועד כמתן תשתית לארגונים ללא כוונת רווח, המחפשים תשתית מתקדמת ופתוחה לאחסון אתרי אינטרנט. כמו כן אנו נותנים שירות אחסון לגורמים פרטיים בעלי זיקה למערכת החינוך או לכאלו המעוניינים לפתח יישום אשר יועמד באופן חופשי לרשות הציבור, החינוכי בעיקר אך גם הכללי, בין אם זה פרוייקט קוד פתוח ובין אם לאו, כל עוד אין מיסחור.   השאיפה שלנו לשמש כאינקובטור (חממה) ליצירת דור חדש של פרוייקטים חינוכיים ו/או פרוייקטים לקידום והעשרה של העולם הטכנולוגי והנגישות למערכות פתוחות לכל.

אנו מעמידים לרשות כל אלו, לאחר בחינת הבקשה ואישורה, שרתי יוניקס או חלונות, עם גישה למערכת ניהול משתמשים מרכזית כאופציה, ייעוץ, שרת וידאו, וכלי פיתוח בסביבת שרת דוגמת CVS ומגוון רחב מאוד של שפות פיתוח ומסדי נתונים.  שני השרתים מאובטחים מאוד (להמחשה שרת איתן הראשי הינו בעל הצפנת גישה של 2048 ביט!), בעלי רשיון SSL, עם מערכות גיבוי נתונים שותפת ותמיכה טכנית מלאה.  

הגישה לשרתים מתבצעת דרך ישומים דוגמת CuteFTP Pro (תומך SSH2), תוכנת יצירת המפתחות המוצפנים Putty הכוללת גם ישומי FTP ו-Secure shell וכמובן RDP במקרה של שרת מיקרוסופט.

בנוסף לכל זאת, עומד לרשותכם מנוע החיפוש גוגול בגרסתו המיוחדת לאיתן כארגון אקדמי ומכלול שירותי איתן הכוללים את דרכונט, רשימות דיוור, קשרי לקוחות (CRM), שרת הוידאו ומאגר עצום של מידע (קוד ומסמכים) על פיתוח מערכות בסביבת איתן עם נסיון של 5 שנים ומאות פרוייקטים

ישנם מספר צורות של איחסון באיתן:

  1. קבלת שם מתחם תחת http://<project_name>.eitan.ac.il
    אופציה זו עדיפה לגורמים ופרוייקטים בעלי זיקה מובהקת או לכאלו הנובעים מתוך מערכת ההשכלה הגבוהה.
  2. קבלת שם מתחם תחת http://<project_name>.start.k12.il
    אופציה זו עדיפה לגורמים ופרוייקטים בעלי זיקה מובהקת למערכת החינוך.
  3. אנשים אשר אינם בעלי רקע טכני אך מחפשים דרך להעלות את האתר שלהם, מוזמנים לשלוח אותו אלינו, ובהתאם לצורת הפיתוח (PHP, Python, ASP, ASP.net או HTML פשוט) נמקם אותו בשרת ובספריה המתאימה ונדאג לבצע עדכונים ככל שידרש.
  4. הדרך הקלה ביותר – קבלת גישה ופיתוח אתר תוך שימוש במערכת התוכן של איתן – http://study.eitan.ac.il   

אנו נשמח לראות עוד ועוד פרוייקטים צומחים ומעבים את צמחיית מערכת המידע האקדמית איתן, ככלי העומד לרשות הציבור.   חשוב לציין כי אין אנו מתערבים בפרוייקט המתארח כל עוד אין הוא חורג מהמטרה שלשמה ניתן האירוח (קרי הפרוייקט הינו הגון, שומר על כללי האתיקה, החוק והרמה המקצועיים ובעל זיקה ציבורית/חינוכית/טכנולוגית).

ככלל, אנו שואפים לקשרי גומלין של שיתוף פעולה פורה וידידותי, ומטרתנו לקדם וליצור תכנים וכלים חדשים.  גורמים היכולים לתרום לשם כך, הן מבחינת יצירת התוכן והן מבחינת עזרה ביצירת הכלים, מוזמנים ליצור עימנו קשר בדוא"ל hosting@eitan.edu

 חדשות ועדכונים 
זהו אתר חדש אז בינתיים תהנו ממנו
ומקווים שבעתיד נוכל לציין כאן אתרים חדשים שעלו במסגרת שירות זה
נשמח לסייע לכל ארגון חינוכי או בעל זיקה ציבורית למען קידום ההשכלה בישראל
נא לפנות לאודי הלר או לד"ר אריאל פרנק מבר-אילן בכל שאלה ועניין
המשך גלישה נעימה !

 דרכונט 
גישה לאתר דרכונט
לא מחובר. להתחברות:
דוא"ל:
סיסמה:
שכחתי סיסמה  שכחתי סיסמה
משתמש חדש  משתמש חדש
 זכור אותי   כן   לא

 אתרים מומלצים 
אודות איתן - כאן תלמדו על הטכנולוגיות השונות בשימוש איתן ובכלל על איתן
מעבדת איתן - כיצד להתחבר לשרתים, תשתיות שעומדות לרשות מפתחים ויוצרי תוכן ועוד